תערוכת עבר

שדות המחר

- לא פעילה -

שדות המחר

גידול האוכלוסייה ובעיות אקלים מאיימות על יכולתה של החקלאות העולמית לספק מזון לכל בני האדם. המבקרים בתערוכה הוזמנו להכיר כמה מהרעיונות המדעיים שהתפתחו במטרה להתמודד עם הסכנה הצפויה

על התערוכה

מדי שנה בשנה אוכלוסיית העולם גדלה בקצב של 2%. בנוסף לגידול האוכלוסין, המומחים צופים בעיות כמו בצוֹרוֹת והצפות נרחבות בשטחים חקלאיים. כל אלה תורמים ליצירת תסריטי אימה לגבי יכולתה המוגבלת של החקלאות לספק מזון לכלל בני האדם.

מה אפשר לעשות? כיצד נבטיח הזנה מספקת לכל אוכלוסיית כדור הארץ? נראה כי סיכויי ההיחלצות של העולם ממצוקת רעב חמורה תלויים גם בחשיבה מקורית ובמציאת פתרונות פורצי דרך לגידול מזון.

בתערוכה "שְׂדוֹת המחר" נחשפו המבקרים לרקע המדעי, למחקר האינטנסיבי ולחלק מהרעיונות המעניינים שהתפתחו בארץ ובעולם בעקבות הצורך להתמודד עם סוגיית המזון העולמי.

התערוכה כללה שלושה מתחמי פְּנִים שהציעו חוויה התנסותית - מעבדת שדה, מעבדת מזון ומעבדת מידע - וכמה מתחמי חוץ למפגש עם גידולי מזון: חממה, בית רשת ושטחי גידול שונים. ברחבי התערוכה הוצגו עבודות אמנות.

אבירן, מדריך טיולים

מקום מומלץ מאוד למשפחות אבל גם למבוגרים ללא ילדים. מקום מעניין המשלב מידע וכיף כאחד. המחיר נוח לכל כיס ויש הנחה למשפחות. שווה מאוד!

נחום בר

אחד המקומות הנפלאים ביותר לבלות עם ילדים מומלץ ביותר

יהודה כהן

מקום מרשים, מסקרן, חוויה מדהימה. גם יום שלם לא יספיק לעבור על כל מה שיש למקום להציע

יהונתן קלימי

מוזיאון מעולה לילדים מגיל 5 ומעלה מלא במוצגים אינטראקטיביים והיכרות מרתקת עם עולם המדע

נמרוד אשל

מלא תחנות ומתחמי למידה בנושאים שונים. העברנו בקלות 3 שעות עם הילדים ולא ראינו הכל... מומלץ ליום גשם או שרב של אוגוסט

הילה קרמר חיימוביץ

מוזיאון המדע ירושלים, תענוג צרוף. כל המדריכים ממש סבלניים ונחמדים ונראה שהם אוהבים את העבודה שלהם. היינו 3 שעות רק בקומת הכניסה והיה צריך לגרש אותנו כי נסגר

תערוכות נוספות במוזיאון