תערוכה

פנס חושך

פנס חושך

אומרים שתמונה שווה אלף מילים, אבל האם אפשר באמת לסמוך תמיד על מראה עיניים? תערוכת "פנס חושך" תוכיח לכם שלא צריך להאמין לכל מה שהעיניים שלכם רואות! 

על התערוכה

האם קרה לכם אי פעם שחשבתם שאתם רואים חתול שחור גדול עם עיניים נוצצות מביט בכם בלילה, ואז גיליתם שלא הייתה זו אלא פיסת זכוכית מונחת על בול עץ שהשתקפו בה אורות רחוב רחוקים? או שנכנסתם לחדר חשוך והייתם בטוחים שמישהו יושב בכורסה, אבל כשהדלקתם את האור גיליתם שהייתה זו רק שמיכה ישנה?

מה שאנחנו רואים - או חושבים שאנחנו רואים - תלוי בכל כך הרבה דברים: במה שאנחנו מצפים לראות או חוששים לראות, בכיוון שממנו אנחנו מסתכלים על העצם, בעוצמת התאורה, צבעה וכיוונה, ועוד.

יצרנו תערוכה שמטרתה להפתיע ולהביך אתכם, ולפקוח את העיניים שלכם לדרך אחרת של התבוננות בעולם.

בתערוכת "פנס חושך" תפגשו בין היתר קיר זרחני, סרטון מבלבל ומוצג מראות שיהפוך לכם את הראש, ותגלו איך רואה צפרדע, מה זה "הפרדוקס של זנון" ומה עושה סטרובוסקופ.

הביקור בתערוכה נערך בתנאי חושך ובליווי מדריך.

אבירן, מדריך טיולים

מקום מומלץ מאוד למשפחות אבל גם למבוגרים ללא ילדים. מקום מעוד מעניין המשלב מידע וכיף כאחד. המון דברים מרהיבים ומעניינים. המחיר נוח לכל כיס ויש הנחה למשפחות. שווה מאוד!

יהודה כהן

מקום מרשים, מסקרן, חוויה מדהימה. גם יום שלם לא יספיק לעבור על כל מה שיש למקום להציע.

הילה קרמר חיימוביץ

מוזיאון המדע ירושלים, תענוג צרוף. כל המדריכים ממש סבלניים ונחמדים ונראה שהם אוהבים את העבודה שלהם. היינו 3 שעות רק בקומת הכניסה והיה צריך לגרש אותנו כי נסגר

נמרוד אשל

מלא תחנות ומתחמי למידה בנושאים שונים. העברנו בקלות 3 שעות עם הילדים ולא ראינו הכל... מומלץ ליום גשם או שרב של אוגוסט

יהונתן קלימי

מוזיאון מעולה לילדים מגיל 5 ומעלה מלא במוצגים אינטראקטיביים והיכרות מרתקת עם עולם המדע

נחום בר

אחד המקומות הנפלאים ביותר לבלות עם ילדים מומלץ ביותר

עוד על התערוכה

קטלוג התערוכה

לקריאה - לחצו כאן

תערוכות נוספות במוזיאון