תערוכה

מרפאת דובים

מרפאת דובים

גם הילדים שלכם נרתעים מבדיקה אצל הרופא או הרופאה? זה הזמן לבקר במרפאת הדובים המיוחדת שלנו, שבה הילדים הופכים לרופאים ומטפלים בדובים חולים. פתאום הכול נראה הרבה יותר דוב!

על התערוכה

שאלתם את עצמכם פעם מה רואה הרופאה כשהיא מסתכלת עמוק לתוך האוזן ולמה הרופא מסנוור אותנו עם פנס?

ביקור אצל הרופא או הרופאה הוא חוויה מוכרת לילדים, אך כזו שיכולה להיות גם מפחידה. ב"מרפאת הדובים" שלנו ייכנסו המבקרות והמבקרים הצעירים לתפקיד הרופאים ויבדקו את הדובים החולים.

כאב גרון, דופק מהיר או תחושת חולשה – לדובים החמודים יש סיבות מגוונות לבקר במרפאה ודרכים מפתיעות להציג את התסמינים שלהם. 

המשחק בכלים מוכרים של רופאים והיפוך התפקידים יחשפו את הילדים למאפיינים שונים בגוף האדם בחולי ובבריאות ויעזרו להם לא לפחד - ואולי אפילו לחבב - רופאים ואת עולם הרפואה בכלל.

ההתנסות עם הדובים תסייע להבין את תפקידה של טכנולוגיית המכשור הרפואי בהעצמת יכולות הרופאים לבדוק, למדוד, לדייק ולאבחן מחלות, הרבה מעבר ליכולות החושים.

מרפאה לדובים הוא קונספט מוכר יחסית בארץ ובעולם. המטרה של "מרפאות" כאלה היא להפחית אצל הילדים את החרדה מטיפול וכלים רפואיים.

הערך המוסף והחידוש במרפאת הדובים במוזיאון, הוא המאמץ של בית המלאכה של המוזיאון "להחיות" את הדובים באמצעות חיישנים, מנועים, חומרים חכמים, מסכי מחשב זעירים ושאר אמצעים שהושתלו בדובים. 

הסדנה מיועדת למשפחות עם ילדים צעירים בגילאי 8-4. כל ילד וילדה שיכנסו לסדנה יעברו תדרוך קצר, ילבשו חלוק לבן ויקבלו טופס למילוי תוצאות הבדיקות שיערכו לדובים.

הילדים יסתובבו יחד עם משפחתם באופן עצמאי בין העמדות, יפעלו לפי ההנחיות וההסברים שבכתוביות, יבדקו את הדובים וייעזרו במדריכים במידת הצורך.

המבקרים במרפאה יקבלו מידע על הבדיקות הרפואיות בעמדות השונות ועל ההיסטוריה והטכנולוגיה של המכשור הרפואי בו נעשה שימוש בסדנה. 

הבדיקות בסדנה הן בדיקות כלליות שיש סיכוי טוב שכל ילד וילדה נתקלים בהן בשנות החיים הראשונות. הסדנה כוללת שבע עמדות:

  1. האזנה ללב של שני דובים באמצעות סטטוסקופ 
  2. בדיקת האוזן של הדוב באמצעות אוטוסקופ 
  3. בדיקת עיניים באמצעות פנס
  4. בדיקת גרון בעזרת שפדל (מקל רופא) ומטוש
  5. בדיקת רפלקס פיקת הברך באמצעות פטיש ייעודי 
  6. "טיפת חלב" - עמדת בדיקה לדובונים קטנים 
  7. מדידת חום

 

אבירן, מדריך טיולים

מקום מומלץ מאוד למשפחות אבל גם למבוגרים ללא ילדים. מקום מעוד מעניין המשלב מידע וכיף כאחד. המון דברים מרהיבים ומעניינים. המחיר נוח לכל כיס ויש הנחה למשפחות. שווה מאוד!

יהודה כהן

מקום מרשים, מסקרן, חוויה מדהימה. גם יום שלם לא יספיק לעבור על כל מה שיש למקום להציע.

הילה קרמר חיימוביץ

מוזיאון המדע ירושלים, תענוג צרוף. כל המדריכים ממש סבלניים ונחמדים ונראה שהם אוהבים את העבודה שלהם. היינו 3 שעות רק בקומת הכניסה והיה צריך לגרש אותנו כי נסגר

נמרוד אשל

מלא תחנות ומתחמי למידה בנושאים שונים. העברנו בקלות 3 שעות עם הילדים ולא ראינו הכל... מומלץ ליום גשם או שרב של אוגוסט

יהונתן קלימי

מוזיאון מעולה לילדים מגיל 5 ומעלה מלא במוצגים אינטראקטיביים והיכרות מרתקת עם עולם המדע

נחום בר

אחד המקומות הנפלאים ביותר לבלות עם ילדים מומלץ ביותר

תערוכות נוספות במוזיאון