תערוכה

מנוף לגילוי

מנוף לגילוי

כל המשפחה מוזמנת להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד! בתערוכה "מנוף לגילוי" תגלו איך מכונות וכלים פשוטים עוזרים לנו להפיק הרבה יותר מהכוח שיש לנו בגוף. בחצר "בונים בחול" תהפכו למהנדסים ותשלימו משימות תכנון ובנייה 

על התערוכה

כפית, ידית ומנוף להרמת משאות – למרות ההבדלים בגודל ובצורה, כולם מנופים שפועלים על פי אותו עיקרון פשוט: היתרון המכני. לפי עיקרון זה, במקום להגדיל את הכוח עצמו, אפשר לקבל מומנט גדול על ידי הגדלת זרוע הכוח.

גם כלים שמוכרים לנו היטב מחיי היומיום, כמו הבורג והגלגלת, עושים שימוש מהפכני בהגדלת הדרך במטרה להפיק יותר עבודה מהכוח הפיזי שעומד לרשותנו. 

ב"מנוף לגילוי" נגלה בהנאה איך האדם גילה ופיתח מכונות וכלים שכל מטרתם היא להשלים פעולות קשות לביצוע. במרכז החלל מתנשא המוצג "כדורים וכוחות" – גולת הכותרת של התערוכה. כאן, בעזרת מכונות שונות, אפשר להפעיל כדורים במספר תחנות. לצידו תמצאו מוצגים נוספים כמו מעלית הגלגלות ובורג ארכימדס.

בחצר המוזיאון מחכה לכם "בונים בחול" - עולם בנייה אתגרי וחווייתי שיהפוך כל ילד למהנדס צעיר. בבית החרושת תייצרו לבני חול לבנייה ובעזרת כלי תכנון ובנייה כמו אנך, פלס וזוויתן, תשלימו משימות מרתקות שמעודדות הפעלת דמיון, חשיבה יצירתית ועבודת צוות. אל דאגה, בסופה של החוויה תחכה לכם עמדת שאיבה וניקיון שתבטיח המשך ביקור מהנה במוזיאון.

 

מוצגים בתערוכה

אבירן, מדריך טיולים

מקום מומלץ מאוד למשפחות אבל גם למבוגרים ללא ילדים. מקום מעוד מעניין המשלב מידע וכיף כאחד. המון דברים מרהיבים ומעניינים. המחיר נוח לכל כיס ויש הנחה למשפחות. שווה מאוד!

יהודה כהן

מקום מרשים, מסקרן, חוויה מדהימה. גם יום שלם לא יספיק לעבור על כל מה שיש למקום להציע.

הילה קרמר חיימוביץ

מוזיאון המדע ירושלים, תענוג צרוף. כל המדריכים ממש סבלניים ונחמדים ונראה שהם אוהבים את העבודה שלהם. היינו 3 שעות רק בקומת הכניסה והיה צריך לגרש אותנו כי נסגר

נמרוד אשל

מלא תחנות ומתחמי למידה בנושאים שונים. העברנו בקלות 3 שעות עם הילדים ולא ראינו הכל... מומלץ ליום גשם או שרב של אוגוסט

יהונתן קלימי

מוזיאון מעולה לילדים מגיל 5 ומעלה מלא במוצגים אינטראקטיביים והיכרות מרתקת עם עולם המדע

נחום בר

אחד המקומות הנפלאים ביותר לבלות עם ילדים מומלץ ביותר

עוד על התערוכה

קטלוג התערוכה

לקריאה - לחצו כאן

תערוכות נוספות במוזיאון