תערוכה

בא בחשבון

בא בחשבון

בעולם שבו רבים נרתעים ממתמטיקה, אנחנו במוזיאון המדע רוצים להכיר לכם דווקא את היופי שבה – ואת יישומיה במדע, בטכנולוגיה ובחיי היומיום

על התערוכה

המתמטיקה סובבת אותנו מכל עבר - היא מאתגרת אותנו בכל שנותינו בבית הספר, משמשת אותנו במכולת וחיונית כדי להנחית אדם על הירח. אנחנו מעריצים אותה ושונאים אותה כאחד. 

"בא בחשבון" היא תערוכה נודדת שכוללת מוצגים נבחרים מתוך התערוכה "meet math" שהוצגה בעבר במוזיאון. התערוכה מציגה את עולם המתמטיקה כעולם רחב, מלא שעשוע ודימיון, הכולל גם תחומים מפתיעים. 

תנו לנו לחשוף בפניכם את המתמטיקה כמו שעוד לא ראיתם: תיתקלו במושגים וברעיונות חדשים, תכירו את האישים שמאחורי המתמטיקה ותפגשו בצידה המשעשע. אם אתם סקרנים, מובטחת לכם הנאה. 

התערוכה כוללת חידות, אתגרים, הוכחות ו-13 מוצגים אינטראקטיביים, שאפשר להפעיל ברמות שונות ובהתאמה לגיל. בין היתר תפגשו כאן את משפט פיתגורס, את חידת הגשרים של קניגסברג ואת משחק מגדלי האנוי.

 

אבירן, מדריך טיולים

מקום מומלץ מאוד למשפחות אבל גם למבוגרים ללא ילדים. מקום מעוד מעניין המשלב מידע וכיף כאחד. המון דברים מרהיבים ומעניינים. המחיר נוח לכל כיס ויש הנחה למשפחות. שווה מאוד!

יהודה כהן

מקום מרשים, מסקרן, חוויה מדהימה. גם יום שלם לא יספיק לעבור על כל מה שיש למקום להציע.

הילה קרמר חיימוביץ

מוזיאון המדע ירושלים, תענוג צרוף. כל המדריכים ממש סבלניים ונחמדים ונראה שהם אוהבים את העבודה שלהם. היינו 3 שעות רק בקומת הכניסה והיה צריך לגרש אותנו כי נסגר

נמרוד אשל

מלא תחנות ומתחמי למידה בנושאים שונים. העברנו בקלות 3 שעות עם הילדים ולא ראינו הכל... מומלץ ליום גשם או שרב של אוגוסט

יהונתן קלימי

מוזיאון מעולה לילדים מגיל 5 ומעלה מלא במוצגים אינטראקטיביים והיכרות מרתקת עם עולם המדע

נחום בר

אחד המקומות הנפלאים ביותר לבלות עם ילדים מומלץ ביותר

עוד על התערוכה

קטלוג התערוכה

לקריאה - לחצו כאן

תערוכות נוספות במוזיאון