תערוכות נודדות

ביקור במוזיאון יכול להיות חוויה נהדרת. עכשיו אפשר לערוך ליצור חוויה חינוכית ייחודית גם אצלכם. בתי ספר, מתנ"סים ומרכזים קהילתיים - מוזיאון המדע מציע לכם לקבל בהשאלה את תערוכות המוזיאון להצגה אצלכם. התערוכות יכולות לנדוד אליכם כמו שהן, או בצירוף פעילות מדעית חווייתית שמיועדת לקהל שלכם, עם עזרה מקצועית של מדריכי המוזיאון.

בא בחשבון

תערוכה המציגה את עולם המתמטיקה כעולם רחב, מלא שעשוע ודמיון, הכולל גם תחומים מפתיעים. המתמטיקה סובבת אותנו מכל עבר, היא משמשת אותנו במכולת וכדי להנחית אדם על הירח. התערוכה תחשוף בפניכם את העושר שבמתמטיקה ודרכה תפגשו במתמטיקה כפי שלא הכרתם. התערוכה בנויה משמונה מוצגים שולחניים ומשני מוצגים ממוחשבים שאפשר להפעיל ברמות שונות ובהתאמה לגיל. מתאים לכיתות ו'-ט'.

מראות

המראה היא חפץ יומיומי שעדיין מרתק אותנו ומעורר בנו פליאה. תערוכת "מראות" כוללת עשרה מוצגים פעילים, המאפשרים לחקור תופעות של השתקפויות וסימטריה, לבדוק מהן התכונות ההופכות חפץ למראה ולהשתעשע עם מראות קמורות, קעורות וגליליות; מוצג נוסף מהווה שילוט לתערוכה. שבעה מהמוצגים מיועדים להעמדה על שולחנות והיתר להעמדה על הרצפה. מתאים לגיל גן וכיתות א'-ב'.

למה בניינים לא נופלים?

מרבית הבניינים מתוכננים לעמוד בתנאים הכרחיים של יציבות וחוזק. מבנה בונים מחומר וממֶדַע - משחר ימי התרבות הגדיר האדם חלל מוגן לעצמו, למשפחתו ולבעלי החיים שלו. התערוכה כוללת תשעה מוצגים שולחניים ושני מוצגים רצפתיים גדולים דרכם יודגמו נושאים כמו יציבות, מרכז כובד וחוזק מבני. מתאים לכיתות ד'-ט'.

אשליות

אשליות נוצרות כאשר מה שאנחנו תופסים שונה ממה שקיים באמת. התערוכה כוללת ארבעה מוצגים דו-ממדיים ושלושה מוצגים שולחניים שמציגים אשליות מפתיעות, מסקרנות ומהנות. אלה פותחות חלון אל העקרונות המופלאים שעל פיהם פועל המוח ומדגימות את היחס המורכב בין מה שאנחנו רואים לבין המציאות עצמה. מתאים לכיתות ו'-ט'.

מדע זה כל הסיפור

מדע נמצא בכל מקום ואפשר ללמוד עליו במקומות מפתיעים. התערוכה משתמשת בספרי ילדים פופולריים כדי לענות על שאלות מדעיות בדרך מקורית. בפעילות יוצגו סיפורים ושירים לילדים כגון הכינה נחמה ושמוליקיפוד והילדים יתנסו בפעילויות שונות הקשורות לסיפורים אלה כדרך חדשה וידידותית להבין עקרונות מדעיים. מתאים לגיל גן וכיתות א'-ב'.

 

התערוכות הנודדות שלנו

תרצו פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע