תוכניות חינוך

תוכניות חינוך

אנחנו במוזיאון מפתחים ומפעילים מגוון רחב של תוכניות חינוכיות כמענה לצורכי המערכת ובהתאמה לקהלים שונים. הפעילויות החינוכיות מתקשרות לתוכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה ומעשירות את הלומדים והלומדות בתכנים נוספים. הן מקדמות למידה חווייתית והתנסותית במגוון מתודולוגיות ומשלבות שיטות הוראה וממדי למידה שונים.


מפגשי מדע הם חוויה של ביקור בן שעתיים המיועד לגילי גן-י"ב, נערך בתמיכת משרד החינוך ומתמקד בנושא שנבחר על ידי הגננת/המורה. המפגש מתקיים בין המוצגים האינטראקטיביים ומשלב פעילות סדנאית ולמידה בסביבה מוזיאלית.

מפגשי מדע מקוונים נולדו במהלך מגפת הקורונה ועליית הצורך בלמידה מרחוק. המפגשים מתקיימים עם ערכות טכנולוגיות שהלומדים והלומדות מקבלים ומתנסים איתן במהלך המפגש הסינכרוני עם מדריכי המוזיאון.

רוצים לראות את כל מפגשי המדע שאנחנו מציעים?

 

חוגי אחר הצהריים מתקיימים לקבוצות מיוחדות במגוון נושאים ומיועדים לגילי יסודי וחט"ב. סדרת המפגשים מזמנת לילדים ולבני הנוער חוויית למידה לא פורמלית ועשירה בהתנסויות.

תוכניות לעידוד מצוינות כוללות את פרלמנט הנוער המדעי לנוער ירושלמי לכיתות י' בתמיכת המחלקה למדע וטכנולוגיה במנהל החינוך בעיריית ירושלים.

פיתוח מקצועי לאנשי חינוך מאפשר היכרות עם כלים טכנו-פדגוגיים כדוגמת בקר המיקרוביט, שמעשירים את חוויית הלימודים ומקרבים את התלמידים והתלמידות לעולמות המדע והטכנולוגיה. הקורסים מתקיימים בשיתוף עם משרד החינוך ועם מינהל החינוך בעירית ירושלים ומשלבים שיטות הוראה שונות ותכנים מדעיים וטכנולוגיים מעמיקים.


פרויקטים חינוכיים שונים עם שותפים מהעולם ומישראל מתמקדים בפיתוח פורמטים ושיטות הוראה המרחיבים את מנעד חוויית הלמידה.

תרצו פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע