עולם המייק

עולם המייק

ברוכים הבאים לעולם המייק (MAKE)

מייק היא תנועה תרבותית עכשווית שצמחה במערב ארה"ב, כמענה לשינויים חברתיים, כלכליים וטכנולוגיים, שהפכו כלים מתקדמים לנגישים לציבור הרחב. תהליך זה הוא גם תגובה לתרבות הדיגיטלית וגם פיתוח שלה, ביטוי מודרני המאפשר מימוש שאיפות ויצירתיות.


כלים ורכיבים אלקטרוניים חדשים מאפשרים לחבר בקלות ובזול בין הפיזי והדיגיטלי. כלי אונליין ותוכנות מאפשרים פיתוח ושיתוף קלים של תוכניות. אנשים העובדים כל יום בהזזת פיקסלים על מסכי מחשב מגלים מחדש את התענוג של יצירת אובייקטים מוחשיים והחלפת חוויות עם חובבים אחרים במפגשי פנים אל פנים, בשיחות אונליין ובשיתוף ברשתות חברתיות.

 

תנועת ה-Make, שהחלה כנחלתם של חובבים, הולכת ומתמקצעת והשפעתה מתחילה לחלחל אל גופים מקצועיים – חברות תעשייה, משרדי ממשלה ובתי ספר. אלה מוצאים ערך רב בתרבות שמעודדת התנסות ו"חשיבה עם הידיים", מטפחת יצירתיות ומשלבת בין אמנות, מדע, טכנולוגיה, המצאה, יצירתיות, תבונת כפיים ורצון לשתף.


מוזיאון המדע משלב ומטמיע את עקרונות תנועת ה-MAKE בתערוכות ובפעילויות לתלמידים ולקהל המבקרים. בין היתר באירועים מיוחדים כמו יריד MAKE הירושלמי ושבוע MAKE וחינוך, בהכשרות לצוותי חינוך ובשטחים ייעודיים במעבדת ה-MAKE.

רוצות ורוצים להפוך את העולם לקצת יותר טוב?

תרצו פרטים נוספים?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם עם כל המידע