תחרות מדענים צעירים

תחרות מדענים ומפתחים צעירים מנוהלת מזה כשלושה עשורים ע"י מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים, בשיתוף המִנהל לחינוך הטכנולוגי במשרד החינוך ובתמיכה של האקדמיה הלאומית למדעים. התחרות מציגה את מיטב המחקרים והפרויקטים, המדעיים וההנדסיים, שנעשו על-ידי תלמידי תיכון ותלמידות מכל רחבי הארץ בשנה האחרונה במסגרת של עבודת גמר או פרויקט סיום במגמות הטכנולוגיות המובחרות.

המוזיאון רואה בתחרות זו, שהיא חלק ממארג של תחרויות לאומיות המתקיימות בכל העולם, אמצעי חשוב לקידום החינוך המדעי-טכנולוגי בישראל, ולעידוד יצירתיות ומצוינות. זה כלי חשוב לעידוד ולהעלאת קרנם של הנושאים המדעיים והטכנולוגיים בעיני מורים, הורים, תלמידות ותלמידים כאחד, משימות חשובות שעומדות כיום על סדר היום של משרד החינוך ושל החברה בישראל בכלל.

למי מיועדת התחרות? תלמידי תיכון ותלמידות בגילאי 15-20.

מתי ניתן להירשם לתחרות? כל שנה ההרשמה נפתחת בספטמבר, עם שליחת הקול הקורא למורות, מנהלות, רכזות המקצוע ואנשי חינוך נוספים.

מי יכול להירשם לתחרות? תלמידות ותלמידים שנמצאים במהלכה של כתיבת עבודת גמר או פרויקט טכנולוגי ברמה של 5 יח"ל, או שסיימו והגישו.

באילו תחומים אפשר להגיש עבודות? עבודות ופרויקטים טכנולוגיים-הנדסיים בתחומים הבאים: מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, מדעי החיים, מדעי הסביבה, מדעי המחשב, טכנולוגיה, מדעי החברה והיסטוריה או תחומים משולבים.

מהו לוח הזמנים של התחרות?

ספטמבר-אוקטובר: הרשמה לתחרות

נובמבר: סדנת מיון לתחרות

דצמבר: הודעה למי שהתקבל/ה לנבחרת התחרות והכנת תקצירים

ינואר – פברואר: הכנה לתחרות כולל סדנה במוזיאון

מרץ: תחרות במתכנות של 3 ימי מחנה מדעי במוזיאון המדע בירושלים

במה זוכים? הזוכים והזוכות בתחרות יקבלו מלגות לימודים במוסדות להשכלה גבוהה ולזוכים והזוכות בציון לשבח תוענק מלגה לרכישת ספרים. בנוסף מדי שנה נבחרים נציגים ונציגות מהתחרות הישראלית לתחרויות בינלאומיות חשובות.

לפרטים נוספים ניתן לפנות גם לרכזת התחרות – חמוטל לוטן hamutall@mada.org.il

קול קורא לתחרות מדענים ומפתחים צעירים לשנת 2024

לוח זמנים ותנאי השתתפות

לוח זמנים ותנאי השתתפות הארכה

פרסים והזדמנויות

פרסים והזדמנויות 2024

ברכות

קראו כאן

על התחרות

קראו כאן