אירוע פסח

בול עץ

סיפורים מהשורש לצמרת

למה עצים צומחים לגובה? ומה הופך עץ לעץ? חג האביב מגיע ומוזיאון המדע מזמין אתכם להכיר את העץ מקרוב. 

הצטרפו אלינו למבט מקיף על עצים; יחסי הגומלין שלהם עם סביבתם העץ כחומר גלם ועוד הרבה יותר. כולם מוזמנים ללמוד עם הידיים, להתנסות ולחקור בשלל הדגמות, סדנאות ופעילויות וכמו תמיד ניתן גם היבט אמנותי ומדעי בשיתופי פעולה עם אמנים צעירים.

ויש עוד כל-כך הרבה!

הדגמה גזעית: מה כל כך מדהים בעלים? מדוע יש עצים הבוערים בקלות ומה גורם לחלק מהעצים לשקוע במים? הדגמה מדעית בה נחשוף מהם החומרים המסתתרים בגזעים ומה מתרחש מעל לראשינו, בצמרות העצים.

מסמר האירוע: סדנת בנייה איך מכניסים מסמר לקובית עץ, ללא עזרת פטיש? סדנת בנייה שבה נגלה את נפלאות העץ.

ענף הבנייה: מרחב משחק חופשי מה אפשר לעשות עם 1,500 כפיסי (קוביות) עץ? תנו לילדים ולילדות להפעיל את הדמיון.

תערוכת תמונות: הידעתם שבארץ ישנם עצים העומדים בפני סכנת הכחדה? בואו להכירם מקרוב בתערוכת תמונות.

יער היערות: מה הוא יער? במיצב האמנותי של ענת בוסק, המבקרים יוזמנו לצאת למסע חזותי וחושי בציורי יערות מרהיבים, מלווים בצלילים וריחות מרחבי העולם. מהסביבה הטרופית והצבעונית של יערות האמזונס, ועד לפריחת הדובדבן ביפן.

סיור במוזיאון: איך עצים צומחים לגובה? איזה עץ הופך סגול באור השמש? ומה בכלל הופך עץ לעץ? בסיור נחשוב על צמחים ועצים, נחשוף שורשים ונכיר מקרוב סוגי עץ מוכרים ונדירים.

הצגה: "מעשה בעולם" - פינגווין קטן ואמיץ מאנטרקטיקה הרחוקה יוצא למסע סביב העולם. תיאטרון בובות ייחודי המתרחש על הגוף, בשילוב ריקוד ומוסיקה. מבית היוצר של תיאטרון הקרון. גילים: 3-8. משך ההצגה כ-45 דק'. ההצגה בתוספת תשלום של 10 ₪ לצופה.

הכניסה לאירוע מחייבת שריון מקום מראש